fbpx
(8 659) 02035 perku@idemus.lt

Venų varikozė atspindi sunkesnę ligos būklę. Kuo didesnė varikozė, tuo rimtesnė problema. Laiku negydant besiplečiančių venų ir trombozės, atsiranda odos pažeidimai, blogiausiu atveju gali atsiverti opos. Todėl ankstyva diagnozė yra būtina norint išvengti komplikacijų.

Venų varikozė yra viena iš labiausiai paplitusių kojų venų ligų. Remiantis Amerikos kraujagyslių chirurgijos draugijos duomenimis, maždaug 20-25 milijonai amerikiečių serga šia liga. Pagal statistiką: 17% vyrų ir 33% moterų. Taip pat nustatyta, kad didesnė dalis žmonių negali dirbti dėl venų ligų, lyginant su sergančiais arterijų ligomis. (Vascular Disease Foundation Newsletter, 2005 m. Pavasaris).

Matomos vingiuotos venų varikozės pažeistos venos yra poodiniame audinyje. Dažnai tai yra intakai į paviršines poodines venas. Pagrindinės venos yra giliau, jas dengia raumenys, todėl jos nesimato. Esant venų varikozei, antirefleksinių vožtuvų pažeidimai, defektai sukelia veninio kraujo sąstovį (stazę) ir kojų patinimą. Pasirodžius simptomams, pacientams gali pasireikšti čiurnos (kulkšnies) ir visos kojos patinimas, sunkumo ar pilnumo jausmas, nerimas, nuovargis, skausmas, mėšlungis ir niežėjimas. Kartais ši liga yra neskausminga. Kaip venų varikozės pasekmės, gali pasireikšti lėtinis venų nepakankamumas (LVN) su kojų edema, odos pokyčiai ar kojų venų negyjančios žaizdos (trofinės opos).

Kojų venų varokozė

Pirminė ir antrinė varikozė

Venų varikozė yra dviejų tipų: pirminė ir antrinė. Pirminės venų varikozės išsivystymo riziką sąlygoja paveldimumas, moteriška lytis, nėštumas ir vyresnis amžius. Antrinė varikozė yra tiesioginis giliųjų venų užakimo rezultatas. Tokiu atveju, paviršinės venos yra kolateralinių venų apytakos dalis, skatinanti venų išsiplėtimą, išsitempimą ir vožtuvų nepakankamumą. Venų varikozė yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo požymis. Negydoma venų varikozė gali sukelti ligos pablogėjimą.

Kompresinės terapijos privalumai

2004 m. Tarptautinė Konsensuso Konferencija paskelbė suspaudimo terapijos rekomendacijas(1), kuriose aiškiai apibrėžtas gydomųjų kompresinių kojinių naudojimas. Šios rekomendacijos apžvelgia literatūrą ir patvirtina kojinių veiksmingumą daugeliu požymių: lėtinis venų uždegimas, venų varikozė, edema, giliųjų venų trombozė, trofiniai sutrikimai, susiję su venų opomis.

Rekomendacijose taip pat konkrečiai apibūdinami pagrindiniai medicininio suspaudimo fiziniai, fiziologiniai ir klinikiniai efektai. Be to, skirtingi tarptautiniai tyrimai patvirtina poveikį, kuris pastebimas gydant lėtinių venų ligų ankstyvą stadiją ir patvirtina medicininio suspaudimo naudą, esant giliųjų venų trombozei, taip pat naudojant trombozinio sindromo prevencijai.

Pastebimas paradoksas tarp akivaizdaus medicininio suspaudimo naudos, efekto, jo ilgalaikio veiksmingumo ir kai kurių pacientų skepticizmo. Šis gydymas suteikia greitą pagalbą. Jei norite įsitikinti, dėvėkite pagal jaučiamus simptomus parinktas SIGVARIS kompresines kojines kelias minutes ir jūs iš karto pajusite pagerėjimą!

Venų varikozė: SIGVARIS siūlomi sprendimai

Daugiau nei penkis dešimtmečius SIGVARIS® kuria ir platina aukščiausios kokybės produktus, kurie suteikia naują gyvenimą žmonių kojoms, kenčiantiems nuo įvairių formų lėtinių venų ligų.

Žmonių, sergančių venų ligomis, poreikiai yra labai skirtingi. Laikui bėgant jų poreikiai keičiasi bei priklauso nuo gyvenimo būdo ar kitų pasikeitusių sąlygų. Atsižvelgdamas į tuos skirtingus poreikius, SIGVARIS kuria įvairius medicininės kompresinės terapijos sprendimus. Nesvarbu, ar pacientas ieško stilingų kompresinių kojinių, norėdamas kontroliuoti lėtinį venų nepakankamumą, ar norėdamas rasti veiksmingą sprendimą, siekiant išvengti patinimo dėl limfedemos, jis visada gali pasikliauti SIGVARIS pažadu, jog tai geriausiai tinkančios, nuostabiai patogaus dėvėjimo ir įrodyto veiksmingumo kompresinės kojinės.

SIGVARIS kompresinės terapijos sprendimai klasifikuojami skirtingais modeliais: kojinės iki kelių, kojinės iki šlaunies viršaus, pėdkelnės, rankovės. Modeliai gali būti pagaminti iš skirtingų tekstūrų: mikro arba natūralaus pluošto, užtikrinančio geriausią komfortą, įvairų stilių ir spalvų, kad atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir mados tendencijas.

SIGVARIS produktai parduodami vaistinėse, ortopedijos ir kitose specializuotose parduotuvėse.

SIGVARIS kompresinių kojinių dėvėjimas yra gyvybiškai svarbus, siekiant suvaldyti ir gydyti venų varikozę bei kitas venų ligas.

 

Sigvaris kompresinės kojinės ir pėdkelnės