Darbo iš namų - iššūkiai ir priemonės jiems įveikti

/ 2020-04-10

Viso pasaulio sveikatos apsaugos pareigūnai karantino metu ragina dirbti iš namų, todėl daugelio mūsų namai tapo laikina darbo vieta.

Galbūt darbas vilkint pižamą kai kam ir kelia džiaugsmą, tačiau dauguma susiduria su tuo, kad neturi tinkamos darbo vietos, kokią turi biure, o tai turi įtakos laikysenai. Todėl labai svarbu pritaikyti savo namų erdvę, kad ji būtų patogi. Netaisyklinga laikysena gali pakenkti sveikatai, sukelti galvos, nugaros, kaklo, klubų, kelių ir net pėdų skausmus.

Kol kas neaišku, kada gyvenimas grįš į įprastinį ritmą, todėl pateikiame kelis patarimus, kaip užtikrinti kuo taisyklingesnę laikyseną.

Geriausia rasti  namie panašią darbo vietos aplinką kaip darbe. Panašaus minkštumo kėdę, kokią turite biure, prie kurios jūsų kūnas įpratęs. Kėdę galima pasitobulinti, pritaikius jai sėdėjimo pagalvėlę, pusiausvyros pagalvėlę, nugaros atramą arba vietoje kėdės naudoti didelį kamuolį.

Rekomenduojame:

https://www.idemus.lt/reabilitacijai/laikysenos-koregavimo-priemones.html

Pratimai. Jei dirbate sėdėdami ant sofos, natūraliai kūnas linksta į priekį. Stenkitės kontroliuoti save ir išlaikyti tiesią sėdėseną. Tam padeda ir nugaros tempimo pratimai.

Pabandykite atsistoti. Daugelis įstringa vienoje pozoje visą darbo dieną. Ypatingai gerai būtų kas pusvalandį keisti sėdimą pozą į stovimą. Taip pat per pertraukėles pasimankštinti.

Užtenka bent kas valandą atlikti po porą minučių trunkantį pratimą ir darbo pabaigoje nesijausite tokie pavargę. Per kiekvieną pertraukėlę atlikite vis kitą pratimą, pavyzdžiui: 

1 pratimas: laikant nedidelę įtampą kaklo raumenyse, sukite galvą į kairę ir dešinę puses,  lenkite kaklą į šonus nekeliant pečių.

2 pratimas: sėdėdami ištieskite vieną koją per kelį, kreipkite pėdos pirštus aukštyn ir traukite pėdą į save. Svirkite liemeniu pirmyn, nesikūprinkite, laikykite ~30 sek. kiekvienai kojai.

3 pratimas: pastatykite pėdas kiek plačiau negu klubus, ir giliai pritūpkite, pėdas išlaikykite tiesiai. Rankas laikykite vidinėje kelių dalyje. Pasirodo, tai yra natūrali žmogaus natūrali poilsio padėtis, būtinai pabandykite. Kai kurios tautos tokioje gilaus pritūpimo padėtyje net valgo.

4. pratimas: atsistokite ištiestų rankų atstumu nuo sienos, pėdos plačiau negu klubai. Spauskite krūtinę žemyn, kojas išlaikykite tiesias arba vos sulenktas per kelius. Jausite tempimą krūtinės šonuose ir užpakalinėje šlaunų dalyje. Laikykite ~30 sek.

 

Galvokite, kaip sėdite. Geriausia, kad galva būtų tik šiek tiek palenkta į priekį, o ne ilsintume smakrą ant krūtinės. Tai padės atpalaiduoti galvą ir pečius. Akys turi būti nukreiptos 10 laipsnių kampu nuo horizontalės.

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt