Dažniausios vaikų traumos

/ 2021-05-31

Dažniausios vaikų traumosVaikų traumos – viena aktualiausių pasaulio visuomenės sveikatos problemų. Tai yra ne tik pagrindinė vaikų mirtingumo priežastis, tačiau ir pagrindinė vaikų neįgalumo priežastis, dėl kurios paveikiamas visas vaiko gyvenimas: santykiai, mokymasis, darbas ateityje. Vaikų traumoms ilgą laiką buvo skiriama nepakankamas dėmesys: suaugusiesiems tinkama traumų prevencija nėra tinkama vaikams, todėl vaikų traumų prevencijai turi būti taikomos specialiosios vaikams skirtos priemonės. Kiekvienos srities sužalojimams išvengti yra aukščiausios kokybės priemonių, galinčių sumažinti traumų dažnumą ir patiriamo pažeidimo laipsnį.

Niekas neabejoja, kad aktyvus gyvenimas yra svarbus geros organizmo būsenos palaikymui ir vaiko raidai. Svarbu užtikrinti, jog šį gyvenimo būdas būtų perduotas ir jaunesnei kartai. Vienintelis būdas užtikrinti sveiką vaiko raidą yra pavyzdys ir tikinimas, kaip svarbu išlikti aktyviems ir sportuoti. Nesvarbu, ar tai plaukimas, krepšinis, futbolas ar kita sporto ar aktyvaus laisvalaikio šaka – vaikai nuo ankstyvo amžiaus turi pastebėti, kad sportas yra ne tik įdomus, socialus ir linksmas, bet ir sveikas užsiėmimas. Svarbu tai, jog šio pobūdžio laisvalaikis būtų saugus. Vaikai turi būti skatinami užsiimti fizine veikla, tačiau svarbu tai daryti atsakingai. Dėl įvairaus pobūdžio sužeidimų vaikai gali patirti ne tik didžiulį skausmą, tačiau ir nusivylimą ar net baimę.

Akivaizdu, kad dažniausiai pasitaikančios traumos yra susijusios su sąnarių, raumenų ar sausgysliųDažniausios vaikų traumos pervargimu. Tarp dažniausiai pasitaikančių traumų – įvairūs išnirimai, raiščių patempimai ar lūžiai. Labiausiai nukenčiančios vietos yra pečiai, riešai, keliai ir kulkšnys. Nukritimai yra dažniausia priežastis, dėl kurios vaikai sužaloja. Dažnai kritimai patiriami net lygioje vietoje (užkliuvus, važinėjantis riedlente ir kt.), dvigubai rečiau – iš aukščio (nuo lovos, žaidimo aikštelės įrenginių, laiptų ir kt.). Dėl nukritimų vaikai dažniausiai patiria galvos sužalojimus, pečių lanko ar rankų sužalojimus bei klubų ir kojų traumas.

Siekiant apsaugoti vaikus nuo įvairaus pobūdžio traumų, labai svarbu vartoti pakankamai skysčių prieš užsiimant bet kokiu sportu, jo metu ir po jo bei būtinai daryti pakankamas poilsio pertraukėles. Hidratacija užtikrins, kad audiniai būtų lankstesni ir tokiu būdu sumažės traumų tikimybė. Nors tai yra vienas svarbiausių veiksnių, tačiau visiškai apsisaugoti nuo traumų tik šiuo būdu – nepavyks. Jei vis tik vaikas patiria traumą, ORLIMAN turi viską, ko gali prireikti vaiko patirtai traumai gydyti: nuo išnirusių pečių iki riešo patempimų. ORLIMAN Kids turi platų lengvai pritaikomų, patogių ir kvėpuojančių gaminių asortimentą, kuris užtikrins greičiausią ir geriausią vaiko sveikimo procesą.

Apsaugokime vaikus!

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt