Judėjimo laisvei – individualiai pritaikomi įdėklai

/ 2021-04-06

Ortopediniai įdėklaiPėdos – didžiausią apkrovą gaunanti kūno dalis: jos palaiko kūno pusiausvyrą, slopina smūgius ir neša viso kūno svorį, todėl dažnai skundžiamasi pėdų skausmais ar dideliu nuovargiu. Pėdų skausmus dažniausiai jaučia daug keliaujantys, sportuojantys, dirbantys stovimą darbą, kuomet ilgą laiką tenka stovėti ar vaikščioti ir krūvis tenka pėdoms. Skausmas paprastai prasideda vienoje iš trijų vietų: pirštai, priekinė pėdos dalis (pirštų pagalvėlės) ar kulnas. Esant pėdų skausmams ortopediniai įdėklai turi būti dėvimi kasdien.

Įdėklai

Sportiniai įdėklai

Individualūs vidpadžiai sportuojantiems Įdėklas yra pagamintas iš trijų skirtingo kietumo medžiagų: tamsiai mėlyna – kiečiausia, balta – vidutinio kietumo ir šviesiai mėlyna – minkščiausia. Tamsiai mėlyna medžiaga yra ne tik individualaus įdėklo pagrindas, bet ir tęsiasi per išilginį pėdos skliautą. Kulno atramos dalis yra iš baltos, vidutinio kietumo, medžiagos. Priekinė pėdos dalis – šviesiai mėlyna medžiaga, kuri yra minkščiausia. Čia remiasi padikauliai, skersinis skliautas.

Individualūs įdėklai, pagaminti iš šios medžiagos, tinka vidutiniškai ir aktyviai sportuojantiems. Koja palaikoma stabilioje pozicijoje ties išilginiais pėdos skliautais. Kulno, padikaulių, skersinio skliauto sritys remiasi į minkštesnes medžiagas, kurios turi geras amortizacines savybes.

Diabetiniai įdėklai

Medžiaga sudaryta iš dviejų skirtingo kietumo medžiagų: pagrindas – balta, minkščiausia medžiaga irIndividualūs minkšti įdėklai (diabetiniai) žalsva – kietesnė medžiaga. Išilginiai skliautai remiasi į kietesnę – žalią – medžiagą, o kulnas, skersinis skliautas ir padikauliai į minkštesnę.

Tokios medžiagos individualūs įdėklai rekomenduojami žmonėms, turintiems skausmingas pėdas, nuospaudas, didelį antsvorį ar sergantiems diabetu. Minkšti įdėklai sugeria krūvį, tenkantį pėdoms, todėl jaučiamas didesnis komfortas, mažiau skausmo vaikštant.

Kasdieniniai įdėklai

Individualūs kasdieniniai įdėklai Medžiaga sudaryta iš dviejų dalių – kietos (gelsvos) ir minkštos (mėlynos) medžiagų. Išilginiai ir skersinis skliautai remiasi į kietą, o kulnas ir padikauliai – į minkštą medžiagą.

Tai tarpinis variantas tarp sportinės (kietos) ir diabetinės (minkštos) medžiagų. Šio tipo įdėklai rekomenduojami mažą arba vidutinį fizinį aktyvumą turintiems asmenims ar tiesiog norintiems pagerinti pėdų stabilumą ir sumažinti ne tik pėdų, bet ir kelių, klubų sąnarių skausmus.

Gamybos procesas

Pirmiausia, paciento pėdos yra apžiūrimos ir nuskenuojamos 2D skeneriu – tokiu būdu gaunama išsami pėdų nuotrauka. Individualių įdėklų modeliavimo programoje pagal paciento pėdų nuotrauką yra modeliuojamas įdėklas: daroma supinacija/pronacija, jeigu yra reikalinga, formuojamas išilginis, skersinis pėdos skliautai ir nustatomas dydis pagal paciento pėdą. Sumodeliuotas įdėklas yra perkeliamas į USB atmintinę ir iš ten – į CNC frezavimo stakles. Staklėse pagaminti įdėklai yra nušlifuojami ir paruošiami dėvėjimui.

Tvirtu žingsniu į pavasarį!

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt