Kaip atsikratyti juosmens ir nugaros skausmo šiandien?

/ 2021-11-10

Kineziterapeutai atlieka svarbų vaidmenį ne tik pacientų reabilitacijos procese, tačiau ir mokydami juos įvairiais nemedikamentiniais būdais malšinti skausmą ir stiprinti kūną savarankiškai. Kineziterapeutai iš esmės yra mankštos specialistai: jie pateikia įvairius fizinius pratimus ne tik kaip pagrindinę skausmo valdymo priemonę, bet ir kaip efektyvų terapijos ir būdą. Žemiau rasite keletą populiariausių naudojamų pratimų.

Clamshell pratimai padeda numalšinti skausmą stiprindami tris pagrindinius sėdmens ir apatinės nugaros dalių raumenis, kurie palaiko klubų ir apatinės nugaros dalies stabilumą ir atramą. Sėdmenų viduryje esančio vėduoklės formos raumens stiprinimas padeda pašalinti nuolat kamuojančius nugaros ir klubo skausmus. Svarbu šios grupės raumenis stiprinti palaipsniui bei ugdyti ištvermę.

Reabilitacijos ar fizinės terapijos metu bei namuose, siūlome atlikti keletą svarbių ir nesudėtingų pratimu. Vienas jų: atsigulkite ant šono ir sulenkite kojas per kelius bei laikydami kojas kartu, lėtai kelkite viršutinę koją į viršų jos neištiesiant. Palaikykite iškeltą ir sulenktą koją dešimt sekundžių viršuje ir lėtai nuleiskite bei leiskite raumenims atsipalaiduoti. Pakartokite šį pratimą 10 kartų kiekvienai kojai. Siūlome šią seką kartoti tris kartus kasdien, dvi ar tris savaites. Pastebėsite, jog nugaros ir klubų skausmas mažėja, raumenys tvirtėja ir jaučiama stabilesnė nugaros atrama.

 Kaip atsikratyti juosmens ir nugaros skausmo šiandien?

Tiesios kojos kėlimas

Jei jaučiate kelių skausmą, kviečiame atlikti šį pratimą. Atsigulkite ant nugaros, pakelkite ištiestą koją į viršų, o kitą sulenkite ties keliu ir pėda pastatykite ant žemės. Iškelta koja turėtų būti ne aukščiau sulenkto kelio. Rankas ištieskite ant grindų. Palaikykite pakeltą koją keletą sekundžių viršuje ir lėtai ją nuleiskite. Šį pratimą pakartokite po 10 kartų kiekvienai kojai kasdien, dvi ar tris savaites.  Šio pratimo pagaba siekiama sustiprinti keturgalvius ir dvigalvius raumenis. Stipresni keturgalviai raumenys gelbsti sumažinant kelių apkrovą ir skausmą.

Lėtas žingsniavimas

Jei kenčiate nuo juosmens ar artrito skausmo, kviečiame atlikti lėto žingsniavimo pratimą. Norėdami atlikti šį pratimą, atsigulkite ant nugaros, rankas atremkite į grindis, o kojas sulenkite per kelius. Lėtai pakelkite vieną koją nuo grindų, palaikykite penkias sekundes ir nuleiskite atgal. Tą patį pakartokite su kita koja, imituodami lėtą žingsnio judesį. Darykite šį pratimą mažiausiai trisdešimt sekundžių tris kartus per dieną. Šis pratimas padės sustiprinti atraminius raumenis, sumažinti stuburo ir klubų spaudimą ir skausmą.

McKenzie pratimai

McKenzie pratimai atliekami siekiant atpalaiduoti juosmeninę stuburo dalį ir susideda iš progresuojančių padėčių. Jei kankina ūmus nugaros skausmas, svarbu atsižvelgti į savijautą ir atlikti tiek, kiek pajėgia kūnas. Jei visa eiga yra per sudėtinga – kviečiame atlikti tiek etapų, kiek galite, ir tik tada, kai skausmas atlėgs, pereikite prie kitos dalies.

McKenzie pratimų etapai yra šie:

Pratimai

 


« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt