EKSPERTO KOMENTARAS. Kelio traumų reabilitacija

/ 2022-08-25

Niekas negali paneigti, kad kelio traumos ar tokios ligos kaip osteoartritas gali būti itin skausmingos. Mūsų keliai yra viena labiausiai pažeistų mūsų kūno vietų bei sąnarių dėl įvairių priežasčių. Kelio sąnariai ir keliai yra aktyviai naudojami kasdien: kaskart žengiant mažą žingsnelį kartu dirba sudėtinga kaulų, raumenų ir raiščių sistema. Kaip ir bet kuris kitas kasdien naudojamas dalykas, laikui bėgant susidėvi ir kelio sąnariai.  Kasdieninė mityba, veikla (per didelis ar per mažas jos kiekis) arba šeimos ligų istorija vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų kelių sveikatos istorijoje.

Tekstilinis kelio įtvaras Orliman 7113-A

Patarimai kelio reabilitacijai

Akivaizdu, kad per didelis kiekis aktyvaus judėjimo gali pakenkti keliams, bet taip pat ir per mažas kiekis fizinio aktyvumo gali pabloginti situaciją. Aktyvus judėjimas padeda išlaikyti sąnarį supančius raumenis tvirtus ir tinkamus, išlaikyti viską savo vietose ir išvengti traumų. Be to, tai, ką valgome, taip pat vaidina labai svarbų vaidmenį: antsvoris turi didžiulį poveikį keliams, jei priversime kelius išlaikyti daug daugiau svorio nei turėtų, tam tikru momentu tai gali tapti per didele apkrova.

Tekstilinis kelio įtvaras Orliman 7120

Jei šeimoje yra buvę osteoartrito atvejų, tai visada turėtų kelti pavojų. Osteoartritas atsiranda, kai išnyksta kremzlės kaulų gale, tarp kaulų susidaro trinties taškai, o tai sukelia itin didelį skausmą bei kelio sustingimą. Siekiant išvengti šios situacijos, svarbiausia numesti perteklinį svorį, atlikti saikingą mankštą ir reabilituoti kelius.

Tekstilinis kelio įtvaras Orliman 7104-A

Įrodyta, kad kelio sąnario reabilitacija yra ypač naudinga pacientams, sergantiems osteoartritu. Tam tikrų pratimų atlikimas, prižiūrint specialistui, apimant tempimo pratimus, lengvus judesius ir fizinę formą, padeda susidoroti su kelio traumų ar ligų pasėkmėmis. Be to, Orliman kelio įtvarai gali tapti geriausiais palydovais reabilitacijos kelyje. Orliman kelio įtvarai yra lengvi, elastingi ir patogūs, pagaminti iš geriausių medžiagų, kad būtų užtikrinta teisinga kelio padėtis.

Orliman kelio įtvarai yra geriausi jūsų pagalbininkai prieš traumas ir sveikimo metu.

Autorius: "Šiuolaikinės ortopedijos" ortopedė-technikė Violeta Pašukonienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt