EKSPERTO KOMENTARAS. Kupini energijos darbe, namuose ir laisvalaikiu

/ 2022-10-31

Jei jūsų profesija reikalauja sėdėti ar stovėti visą dieną, jūsų kojos nusipelno ypatingo dėmesio. Kompresinė terapija yra puikus būdas suteikti kojoms pagalbą aktyvaus darbo metu ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę.

Nepriklausomai nuo jūsų profesijos, pėdos ir kojos keliauja su jumis visą darbo dieną. Tačiau kojų venų sistema yra aktyviai apkrauta. Po ilgos darbo dienos galite jausti kojų sunkumą, maudimą ar net patinimą. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip kaip apsaugoti ir sustiprinti kojų sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Kompresinė terapija padeda pagerinti darbo našumą

Medicinines kompresines kojines paprastai skiria gydytojas, o jas profesionaliai gali pritaikyti ortopedijos centro specialistai. Laipsniško suspaudimo kompresinės priemonės palaiko tinkamą venų vožtuvų funkcionavimą, kad kraujas veiksmingai keliautų atgal į širdį. Dėl to kojos visą dieną lengvos ir neskausmingos, o darbo našumas stovint ar sėdint padidėja.

STY_Transparent_Sigvaris_Women_SA.jpg

Kompresinės kojinės gali pagerinti gyvenimo kokybę

SIGVARIS kompresinės kojinės ir pėdkelnės yra skirtos kontroliuojamam, aktyviam, laipsniškam spaudimui išilgai kojos, skatinant kraujo cirkuliaciją ir sugrįžimą į širdį. SIGVARIS kompresinės kojinės ir pėdkelnės yra komfortiškas ir puikus sprendimas kasdienai. Kuriamos madingas kojines ir pėdkelnes, naudojant stilingiausius sezono derinius, spalvas ir raštus.

Pradėjus dėvėti kompresines kojines ar pėdkelnes iškart pajusite teigiamą poveikį – sumažės skausmas, tinimas, apsunkimas kojose po ilgos ir aktyvios dienos, raumenų maudimas. Be to, reguliariai dėvint kompresines kojines, pagerėja venų hemodinamika, o tai pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus, dalykas, laipsniška kompresija taip pat skirta užkirsti kelią ir (arba) valdyti komplikacijas, susijusias su venų sutrikimais, tokiais kaip venų varikozė, flebitas ir venų trombozė.

Judėjimas yra svarbus bet kokiame amžiuje

Reguliarus fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, žygiai pėsčiomis, joga, gimnastika ar lankymasis sporto salėje, stiprina raumenis, kurie yra svarbūs tiesiai laikysenai. Fizinis aktyvumas skatina medžiagų apykaitą, apsaugo nuo ligų, padeda numesti- perteklinį svorį, yra naudingas širdžiai ir kraujagyslėms. Jei neturite laiko sportuoti ar intensyviai mankštintis reguliariai, pabandykite šiek tiek pakeisti savo kasdienius įpročius:

  • Važiuokite dviračiu į darbą arba išlipkite iš autobuso anksčiau ir likusį kelią nueikite pėsčiomis.
  • Pastatykite automobilį šiek tiek toliau nuo darbo vietos.
  • Naudokitės laiptais, o ne liftu.

4 greiti kojų pratimai: palengvėjimas kojų venoms

Atliekant vos 4 greitus kojų pratimus, galite pagerinti kojų venų sveikatą ir pastebimai sumažinti kojų maudimą, sunkumą ar venų ligų progresą. Kojų raumenų susitraukimai padeda sustiprinti kraujo grįžimą į širdį. Vos kelių minučių pratimas gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį. Šiuos pratimus geriausia atlikti basomis arba mūvint storas kojines, kad efektyviausiai suaktyvintumėte kraujotaką. Kartokite kiekvieną pratimą bent 10 kartų du ar tris kartus:

  • Pėdų pirštų stiprinimas: atsistokite tiesiai už kėdės, laikykitės už kėdės atlošo, lėtai pasistiebkite, stabtelėkite keletui sekundžių ir lėtai nusileiskite. Pakartokite 10 kartų iš eilės.
  • Pėdų lankstymas: atsisėskite ant kėdės, ištieskite kojas ir judinkite pėdas į priekį ir atgal. Pakartokite 10 kartų.
  • Pėdų svirtis: atsigulkite ant nugaros, rankos prie kūno, pakelkite kojas ir ištieskite jas link lubų. Keliai gali likti šiek tiek sulenkti. Ištieskite vienos kojos pirštus link lubų, o kitos – link kelių žemyn. Aktyviai keiskite pėdų padėtis tarpusavyje. Pakartokite 10 kartų.
  • Dviračio ratai: atsigulkite ant nugaros, rankos ištiestos šalia kūno, vieną koją pastatykite kampu, pėda ant žemės. Kita koja važiuoja dviračiu ore. Įsitikinkite, kad pėda aktyviai juda. Pakeiskite kojas ir pakartokite 10 kartų.

Legs of a woman exercising to activate leg muscle pump

Autorius: "Šiuolaikinės ortopedijos" ortopedė-technikė Aurelija Urbonaitė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt