Nugaros skausmas. Priežastys ir gydymo galimybės

/ 2021-07-29

Siekiant tinkamai ir efektyviai gydyti nugaros skausmą ar spazmus, būtina ne tik malšinti skausmą ar simptomus, tačiau ir atidžiai pažvelgti į nugaros skausmo priežastis. Stresas yra vienas pagrindinių intensyvaus nugaros skausmo priežasčių. Kartu su ja nugaros skausmą stiprina bloga laikysena. Šios aplinkybės ilgainiui gali paskatinti autoimuninių ligų, tokių kaip reumatoidinis artritas, atsiradimą, o tokio pobūdžio negalavimai neigiamai veikia stuburą ir sustiprina nugaros skausmą.

Nugaros skausmo priežastys ir gydymo galimybės

Nuolatinis stresas ir patiriamas emocinis krūvis dažniausiai veikia nugaros sritį, nes jo raumenims anatomiškai ir fiziologiškai didelę įtaką daro autonominė nervų sistema (simpatinė ir parasimpatinė), todėl ji tampa jautri emocinei įtakai. Dėl to, gydant nugaros skausmus, stresui pašalinti vis dažniau taikoma atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimų metodika.

Taip pat dažna nugaros skausmo priežastimi tampa bloga laikysena. Netaisyklinga nugaros pozicija vaikštant, sėdint ar neteisingai keliant sunkius daiktus yra keletas prastos laikysenos, dėl kurios nugaros raumenys gali pakeisti savo ilgį ir veikimo mechanizmą, priežasčių, o tai gali sukelti ilgalaikį nugaros skausmą, spazmus ar nemalonų maudimą. Gydant nugaros skausmus, verta apsvarstyti galimybę pritaikyti ergonomikos principus darbe ir namuose laikysenos korekcijai.

Tinkamų atramų naudojimas malšina skausmą ir koreguoja prastą laikyseną

Patariama laikytis šių rekomendacijų, gydant nugaros skausmus:

- Reguliariai lankykitės pas kineziterapeutą. Masažai, įvairūs pratimai ir tempimas yra būtini norint atpalaiduoti ir sustiprinti nugaros raumenis ir malšinti skausmą.

- Naudokite atsipalaidavimo ir kvėpavimo technikas. Streso pašalinimas yra pagrindinis dalykas siekiant išvengti nugaros skausmo. Atsipalaidavimo ir kvėpavimo metodai padės sumažinti įtampą ir suvaldyti stresą.

- Atsikratykite žalingų įpročių. Nuolatinis sėdimas darbe, miegas ant netinkamo čiužinio, prasta laikysena, antsvoris ir tam tikra rutininė kasdieninė veikla gali prisidėti prie nuolatinių nugaros skausmų. Atidžiai peržiūrėkite savo dienotvarkę ir įpročius.

- Lūžiai ir ligos turi didelę įtaką kaulams ir jų tvirtumui. Griežtai laikykitės gydytojo nurodymų ir stenkitės nenutraukti gydymo per anksti.

Pasirūpinkime savo sveikata jau šiandien!

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt