Modernios priemonės tendinito gydymui - Orliman „Fixquick“ su BOA užsegimu

/ 2019-11-07

TendinitasLabai tikėtina, kad esate bent vieną kartą nukentėję nuo tendinito* ar raumenų perkrovos. Tai ne tik labai skausminga, bet ir vargina kurį  laiką. Kartais tendinitu sergama tik kelias dienas, tačiau skausmas gali tęstis ir ilgą laiką. Remiantis tyrimais, 30-50% sausgyslių pažeidimų įvyksta aktyvios fizinės veiklos metu. 

Šis uždegimas išsivysto, kai kartojamas monotoniškas veiksmas, kai žmogus pavyzdžiui: ilgai dirba kompiuteriu, sode, pjausto, siuva, vairuoja, ilgiau nei keturias valandas per dieną fiksuotoje kūno padėtyje. Taip pat tie, kurie žaidžia tenisą ar golfą, slidinėja, bėgioja avėdami netinkamus sportinius batelius, sportuoja be apšilimo.

Dažniausiai pasitaiko Achilo sausgyslės  uždegimas (serga einantys, šokinėjantys ar bėgiojantys sportininkai, taip pat moterys, nuolat dėvinčios aukštakulnius batus). Dažnai pasitaiko riešo (ilgai dirbantiems kompiuteriu, pianistams, tenisininkams), kelio girnelės raiščių (šuolininkams į aukštį, krepšininkams, tinklininkams), peties, alkūnės tendinitas. Sportininkams tendinitas kyla dėl dažnų ir didelių fizinių krūvių. Vyresnio amžiaus žmonėms sausgyslių uždegimas gali pasireikšti dėl organizme vykstančių natūralių senėjimo procesų: sausgyslės tampa mažiau elastingos, o kartu ir mažiau atsparios įvairioms traumoms. 

 Gydymas

Pirmasis gydymo etapas yra poilsio režimas, skausmo malšinimas ir pažeistos vietos stabilizavimas. Skausmui slopinti padeda šaldymas (bet nepersistengti) ir uždegimą mažinantys vaistai (tiek geriami, tiek tepami).

Fixquick, Boa

Kiek sudėtingiau yra užtikrinti skaudamos vietos nejudrumą. Tam rekomenduojami elastiniai bintai arba specialūs įtvarai. Kadangi pažeista vieta dažnai būna patinusi ir kintanti, todėl užtikrinti stabilumą su bintais nebus paprasta. Jie atsipalaiduoja, nusidėvi arba sunku parinkti tinkamą apspaudimą. Tam geriausiai tinka įtvarai su reguliuojamu suspaudimu – Orliman Fixquick su BOA sistema.

„Fixquick“ yra įtvarai, pagaminti iš elastingų, patogių ir kvėpuojančių medžiagų, įvairių dydžių, dažniausiai pažeidžiamoms kūno vietoms. Įtvarai turi specialų užraktą, leidžiantį pritaikyti reikalingą suspaudimą ir jį reguliuoti. „Fixquick“ siūlo Jums sprendimą, kuris lengvai prisitaiko prie jūsų poreikių, nesukeliant jokių nepatogumų.

Pažiūrėkite, kaip paprasta užsidėti Fixquick įtvarus: https://youtu.be/M7P_kofOdKs

Po kelių dienų, kai skausmas sumažėja, pažeista galūnė pamažu pradedama mankštinti. Atliekami raumenų tempimo ir atpalaidavimo pratimai. Pratimų pobūdis ir krūvis yra labai svarbus, todėl pasikonsultuokite su gydytoju ar kitu specialistu.

 Po uždegimo

Praėjus tendinitui pamažu grįžkite prie įprastos veiklos. Kad trauma nepasikartotų, rekomenduotina pradėti nuolat sportuoti. Treniruojant pažeistą vietą, ji nesustings ir nepraras judrumo. 

Sportuodami:

  • visada atlikite tempimo pratimus;
  • nutraukite treniruotę, jei jaučiate skausmą;
  • po treniruotės pamasažuokite jautrias vietas;
  • nekartokite kelis kartus to paties pratimo, bet atlikite vis kitus pratimus.

  

*Tendinitas – sausgyslių uždegimas jų prisitvirtinimo prie kaulo vietoje, atsirandantis dėl intensyvaus sporto, fizinės veiklos, pasikartojančios jų traumos. Dažniausiai jis išsivysto kelio, pėdos, alkūnės ir peties srityje. Tikimybė susirgti tendinitu didėja vyresniame amžiuje, taip pat sergant kitomis ligomis (reumatoidiniu ar psoriaziniu artritu, podagra, infekcijomis). 

Simptomai:

  • Sąnarių skausmas
  • Karštas sąnarys
  • Alkūnės ar kelio sąnario skausmas
  • Sąnarių tinimas
  • Skausmas einant
  • Apriboti galūnių judesiai.

Idemus parduotuvėse rasite šiuos Fixquick įtvarus:

Riešo įtvaras „Fixquick“ su BOA užsegimu

Riešo ir nykščio įtvaras „Fixquick“ su Boa užsegimu

Epikondilito įtvaras „Fixquick“ su Boa užsegimu

Raištinis čiurnos įtvaras „Fixquick“ su Boa užsegimu

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt