EKSPERTO KOMENTARAS. Vasaros (ne)malonumai ir jų sprendimo būdai

/ 2022-07-31

Vasara – puikus metų laikas, oras leidžia didžiąją dienos dalį praleisti lauke, galime vilkėti lengvus drabužius ir džiaugtis saulės šiluma ilgomis dienomis ir mėgautis šiltais vakarais. Niekas negali to paneigti, vasarą mėgsta daugelis. Tačiau vasariškas oras gali sukelti tam tikrų problemų, padidėjus oro temperatūrai daugiau prakaituojama, o dėvimi drabužiai ne visada gelbsti karštomis vasaros dienomis, o dažnai – apsunkina savijautą. Svarbu pabrėžti, jog dažniausiai kenčia pėdos. Štai kodėl itin svarbu užtikrinti, kad pėdos visą vasarą išliktų sveikos, be žaizdų ir nuospaudų. Sveikos pėdos – vasaros numeris vienas!

Šiltuoju sezono metu renkamasi lengva, atvira avalynė: kasdienai renkamasi avėti basutes, šlepetes ir kitokią atvirą avalynę. Šio pobūdžio avalynė nereikalauja kojinių dėvėjimo, o tai reiškia, kad basos pėdos nuolat liečiasi su basutėmis. Karštomis vasaros dienomis kojoms patinus, atsiranda papildoma trintis, o tai gali palikti žymes – pūsles. Pagrindinė pūslių problema yra ne tik skausmas, kuris jaučiamas kaskart vaikščiojant, tačiau joms trūkus – didelė tikimybė per nedidelę žaizdelę susidurti su užkrėtimu ir didesnėmis problemomis, atsiradusiomis dėl nedidelės pirminės trinties. Siekiant išvengti tokios situacijos, reikalinga tinkamai pasirūpinti pėdų oda: nuolat drėkinkite pėdų odą, naudokite pėdų kremą ar sviestelį, naudokite pėdų šveitiklį, avėkite tinkamą avalynę ir gerkite daug vandens. Tačiau, jei susidūrėte su pėdų pūslelėmis ir nutrynimais, pasistenkite, jog pažeistos vietos būtų švarios, dezinfekuokite jas ir naudokite kremą, skatinantį žaizdelių gijimą bei pažeistą vietą izoliuokite tvarsčiu. Nelieskite pažeistų vietų ir nepažeiskite pūslių mechaniškai, nes tai gali sukelti didesnių sunkumų.

Sportiniai įdėklai OS6706 1

Siekiant išvengti pėdų problemų, reikalinga tinkama avalynė. Atvira, lengva, šiltojo sezono avalynė, tokia kaip basutės, šlepetės ar įvairūs sandalai, ne visada yra tinkamiausi pėdoms, kojoms ir visai žmogaus laikysenai. Itin dažnai šio pobūdžio avalynės padas nėra tinkamai suformuotas, dirželiai ar kiti tvirtinimai nėra pakankami, jog pėdos neslystų ir nekryptų, todėl aktyviai atliekant įvairius judesius pėdomis, sąnariai nėra tinkamoje padėtyje. Būtent tokie veiksniai gali daryti įtakos pėdų nuovargiui, traumoms, netaisyklingai laikysenai, nugaros ir viso kūno nuovargiui. Štai kodėl dažniau rekomenduojama avėti uždaro tipo avalynę.

Įdėklai Orliman AP750P

Nepaisant to, avint uždarus batus ir norint užtikrinti tobulą žingsnį, rekomenduojame dėvėti avalynės įdėklus, vidpadžius, kurių pagalba pėdos formuojamos tinkamai, sumažinamas jautrių taškų spaudimas ir palengvinamas ilgos dienos nuovargis. Rekomenduojama rinktis aukščiausios kokybės ortopedinius vidpadžius Orliman. Šie vidpadžiai pagaminti iš viskoelastinio silikono, kuris užtikrina reikalingą atramą jautriuose taškuose. Jie taip pat yra padengti hipoalerginėmis medžiagomis, kurios neleidžia daugintis bakterijoms. Dėvint vidpadžius reguliariai, išvengiama bendro ir kojų, pėdų nuovargio ir nutrynimų bei pūslelių.

Autorius: "Šiuolaikinės ortopedijos" ortopedė-technikė Violeta Pašukonienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt