Žvaigždinės arba vorinės venos ir jų susidarymas

/ 2021-05-03

Žvaigždinės arba vorinės venos ir jų susidarymasSiauros, matomos per kojų odą, venos anglų kalboje dar vadinamos „voro venomis“ – yra ankstyvieji venų sutrikimo simptomai. Kompresinių priemonių naudojimas gali padėti palengvinti simptomus ir išvengti tolesnių žvaigždinių venų susidarymo.

Ar pastebite siauras, raudonos ir mėlynos spalvų venas ant kojų odos, kurios atrodo kaip medžio šakos ar voratinklis? Šlaunyse šios venos dažniausiai yra tik estetinė problema, kurią daugeliu atvejų galima pašalinti atliekant tam tikras kraujagyslių procedūras. Kaip ir nuolat sunkios kojos ir kojų skausmas, žvaigždinės venos yra ankstyvieji venų sutrikimo simptomai, kurie vėliau gali išsivystyti į didesnius negalavimus.

Kas yra žvaigždinės arba vorinės venos?

Žvaigždinės venos yra mažos, matomos, raudonos ir mėlynos spalvų paviršinės venos po oda, kurios yra mažesnės nei 1 mm. Jų negalima painioti su įprastomis matomomis venomis, turint ploną ir skaidrią odą. Žvaigždinės venos pastebimos skirtingose ​​kojų vietose, o kartais ir ant rankų bei veido. Jos suformuoja tinklą po oda, kuris atrodo kaip voratinklis. Siauros žvaigždinės venos yra raudonos spalvos, o didesnės išsiplėtusios venos turi melsvą atspalvį.

Kas sukelia žvaigždines arba vorines venas? Žvaigždinės arba vorinės venos

Žvaigždinės venos yra išsiplėtusios venos, kuriose veniniai vožtuvai tinkamai neužsidaro. Kraujas šiose venose teka atgal link pėdų, o ne į širdį ir telkiasi venose. Šis procesas laikui bėgant gali susilpninti venų sieneles ir sukelti didesnių negalavimų. Žvaigždinės venos yra ne tik senėjimo požymis. Jaunesni asmenys, turintys genetinį polinkį, taip pat gali turėti šio tipo matomas venas. Besilaukiant kūdikio arba ilgai stovint ar sėdint, padidėja rizika žvaigždinių arba vorinių venų atsiradimo tikimybei.

Kompresijos galimybės

Diagnozavus žvaigždinių arba vorinių venų sutrikimus, gydytojas skiria medicinines kompresines kojines, siekiant panaudoti kompresiją kaip priemonę, stabdančią žvaigždinių venų plėtimąsi ir skatinančią tinkamą kraujotakos procesą. Stipriausiai suspaudus koją ties kulkšnimi ir mažėjant spaudimui aukštyn, suspaudžiamos venų sienelės ir taip palengvinamas kraujo tekėjimas atgal į širdį, pagerinama bendra kraujotaka. Medicininės kompresinės kojinės gali padėti išvengti papildomų žvaigždinių venų susidarymo arba sumažinti simptomus, pvz. kojų patinimą, sunkumą. Dėvint kompresines kojines taip pat sumažinamas venų sutrikimo progresavimas ir kraujo krešulių atsiradimo rizika.

Pasirūpinkime savo kojomis!

Mažėjantis

1-12 of 95

Mažėjantis

1-12 of 95

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt