Limfedemos gydymas

„Šiuolaikinės ortopedijos“ centre, esančiame Vytauto g. 24, Vilnius, teikiamas limfedemos gydymas:

Procedūros pavadinimas

Kaina

Konsultacija/gydymo plano sudarymas  60 min.

60 Eur.

Sudaryto gydymo plano metu atliekamos procedūros:
-        Manualinis limfodrenažinis masažas;
-        Galūnės bintavimas/kompresinė terapija;
-        Pratimai tinimui mažinti;
-        Paciento mokymas valdyti tinimą bei odos priežiūra.

* įkainis už 1 (vieną) apsilankymą  - procedūrų trukmė priklauso nuo indikacijos.

50 Eur. *

 

Bintavimas elastiniais tvarsčiais

10 Eur.

Pratimų tinimui mažinti plano sudarymas ir apmokymas 45- 50min

30 Eur.

Pastaba: gydymo planas sudaromas tik po specialisto konsultacijos.

 

Konsultacija problemai nustatyti

Pirmasis gydymo etapas yra konsultacija. Tai – svarbiausia pirminė proceso dalis, kurios metu nustatoma tiksli paciento problema, ligos būklė ir pažengimas bei išorinis pažeidimų lygis. Po apžiūros yra sudaromas tikslus gydymo planas, paskiriamas procedūrų kiekis ir aptariama gydymo eiga. Pacientui suteikiama išsami konsultacija ir nurodomas apsilankymų dažnumo poreikis.

Manualinis limfodrenažinis masažas

Manualinis limfodrenažinis masažas yra specialus rankomis atliekamas masažas, skatinantis ir aktyvinantis limfos tekėjimą organizme. Masažas atliekamas tam tikra judesių seka, paremta limfinės sistemos anatomijos ir fiziologijos ypatumais: lėti, švelnūs, pulsuojantys judesiai nukreipti link pagrindinių limfmazgių regionų pagal limfagyslių išsidėstymą ir limfos tekėjimo kryptį. Šis masažas gali būti atliekamas žmonėms, turintiems limfinės sistemos disfunkcijas, žmonėms po onkologinių operacijų, kuomet yra šalinami regioniniai limfmazgiai. Po regioninių limfmazgių šąlinimo dažnai sutrinka limfos tekėjimas, todėl išsivysto limfedema.

Taip pat tai yra gydymo metodas, skirtas stimuliuoti lygiuosius raumenis, kurie gauba limfos indus, ir tokiu būdu padidinant pulsacijos dažnį: taikomas nedidelis pakartotinis paviršinių limfos indų, esančių tiesiai po oda, spaudimas. Tokio pobūdžio limfinių indų stimuliacija paskatina skysčių pasišalinimą iš galūnės.

Galūnės bintavimas/kompresinė terapija

Po manualinio limfodrenažinio masažo reikalingas galūnės bintavimas, kuris atliekamas uždėjus kompresinį tvarstį. Šis daugiasluoksnis raištis, susidedantis iš kamšalo ir mažą elastingumą turinčio elastinio binto, gydymo metu turi būti dėvimas 24 valandas per parą. Tokiu būdu sudaromas spaudimas ir judėjimo metu aktyvėjanti raumenų pulsacija stimuliuoja paviršinius limfos indus. Daugiasluoksnis kompresinis tvarstis suminkština sukietėjusius audinius ir sustiprina limfodrenažinio masažo poveikį. Vėliau kompresinis tvarstis gali būti keičiamas kompresinėmis kojinėmis arba rankovėmis.

Priemonės tinimui mažinti

Užsiėmimo metu atliekami įvairūs fiziniai pratimai dėvint kompresinius tvarsčius. Kompresinės priemonės palengvina raumenų pulsaciją atliekant aptvarstytos limfedemiškos galūnės judesius patogia amplitude. Skatinti raumenų pulsacijai ir pasiekti geresnius rezultatus pasitelkiama ir tinkamas kvėpavimas diafragma.

Mokymai pacientui valdyti tinimą

Stabilizavusis paciento galūnės apimčiai pereinama į priežiūros fazę. Tai viso gyvenimo trukmės savirūpybos programa. Svarbu suprasti, jog geri rezultatai, pasiekti gydymo fazės metu, be tolimesnių pastangų bus prarasti. Sudaromas savipriežiūros planas ir rekomenduojamos efektyvios priemonės pasiektų rezultatų palaikymui.

REGISTRACIJA

Kilus klausimams kviečiame susisiekti:
El. paštu: info@idemus.lt

Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
perku@idemus.lt