Įvairių traumų pavojus šaltuoju sezonu

/ 2023-11-01

Šaltasis sezonas atneša daug džiaugsmo ir gerų emocijų, tačiau atkeliauja kartu su tam tikrais pavojais, susijusius su traumomis. Sniegas, šaltis, kurie atneša slidumą ir ledo dangą gali padidinti traumų, susijusių su sąnariais ir kaulais, riziką. Todėl labai svarbu būti budriems, atidžiai stebėti aplinką ir žinoti, kaip apsisaugoti nuo šaltuoju sezonu kylančių traumų.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių traumų šaltuoju sezonu yra sutrenkimas. Jis dažnai atsiranda dėl nelaimingo atsitikimo, pvz., kai krentama ant slidaus paviršiaus, o kartais užtenka nekalto stumtelėjimo į sniego pusnį. Sutrenkimui būdingas skausmas, patinimas, mėlynės ir judėjimo sunkumai. Norint sumažinti sutrenkimo pavojų, būtina dėvėti tinkamą avalynę su kokybišku padu, kuris suteiks daugiau sukibimo su sniegu ar ledu, ir laikyti rankas šiltose pirštinėse bei šiltai apsirengti.

Kitas tykantis pavojus, su kuriuo dažnai susiduriama šaltuoju sezonu, yra traumos dėl kritimo. Slidinėjimo, bėgimo ar tiesiog vaikščiojimo metu nenumatytas kritimas gali baigtis kaulų lūžiu. Dažniausiai tai yra čiurnos, alkūnės ar riešo lūžiai. Kai krentama ant tvirto ledo ar sušalusio sniego, kaulai gauna daug apkrovos, dėl kurio atsiranda lūžis. Norint išvengti šios traumos, būtina vengti skubėjimo, nes greiti judesiai dažnai baigiasi nelaimingais atsitikimais. Taip pat svarbu dėvėti tinkamas apsaugos priemones, pvz., įtvarus ir/ar atitinkamos kūno vietos apsaugas slidinėjimo ar bėgimo metu.

Žema temperatūra gali turėti neigiamą poveikį sąnariams ir raumenims. Daugelis žmonių patiria raumenų patempimus, kai juda šaltyje ar suteikia pernelyg daug apkrovos tinkamai neapšildytai kūno vietai. Norint išvengti šių traumų, būtina šiltai apsirengti ir nepertempti raumenų šaltu oru. Taip pat svarbu atlikti atitinkamus raumenų tempimo pratimus prieš fizinę veiklą, norint pagerinti jų lankstumą ir ištvermę.

Ilgalaikis sušalimas yra dar viena labai rimta problema šaltuoju sezonu. Jei oda ir audiniai ilgą laiką yra šąla, tai gali sukelti galunių nušalimus. Tai gali būti pavojinga ir reikalauti atitinkamo ir atidaus gydymo. Norint išvengti ilgalaikio šalčio poveikio, visuomet būtina laikytis tinkamų saugumo priemonių, įskaitant šiltus drabužius, pirštines, kepures ir ausines bei reguliariai sušildyti organizmą šiltoje aplinkoje.

Apibendrinant, šaltuoju sezonu traumų pavojus tampa didesnis dėl slidumų ir žemos temperatūros. Tinkamai pasiruošę ir apsirengę bei atidžiai stebėdami aplinką, galime sumažinti sužalojimų galimybę ir mėgautis žiemos laikotarpiu be nuolatinių traumų. Pamiršus šaltuoju sezonu tykančias traumas, galima džiaugtis žiemos teikiamais malonumais ir tinkamai rūpintis savo sveikata.

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt