Kojų venų varikozė – pavojų kelianti liga

/ 2015-05-18

Išsiplėtusios kojų venos arba varikozė vargina daugelį žmonių. Vieni kenčia dėl kojų patinimo, nuolatinio nuovargio ar skausmo, kiti – jaučia estetinį diskomfortą. Venų varikozė tai kojų venų išsiplėtimas, sukeliamas venų vožtuvų nepakankamumo ir nesandarumo. Dažniausia ši liga paveikia kojų venas, nes ilgas stovėjimas arba vaikščiojimas padidina spaudimą venose. Negydoma ši liga gali komplikuotis į trofines opas ar tromboflebitus (paviršinių venų uždegimą).

Dažniausios varikozę sukeliančios priežastys yra šios:

-Paveldimumas (60 proc. moterų ir 40 proc. vyrų šį polinkį paveldi iš tėvų);

-Kojų venų vožtuvų įgimti sutrikimai, pažeidimai;

-Didelis slėgis, tenkantis apatinei kūno daliai (onkologinės ligos, skystis pilvo ertmėje, vidurių užkietėjimas, sunkumų kilnojimas, nėštumas - jo metu padidėjus gimdai, dubens venos patiria didelį spaudimą);

-Nejudrus (stovimas, sėdimas) darbas ar gyvenimo būdas;

-Antsvoris.

Simptomai:

-Padidėjusios, išsiplėtusios kojų venos;

-Sunkumo jausmas kojose;

-Patinusios kojos;

-Kutena, niežti vietas apie išsiplėtusias venas;

-Kojas maudžia ir skauda, jos tvinkčioja.

Profilaktinės priemonės

Visiškai apsisaugoti nepavyks, tačiau yra būdų, kurie gali padėti. Rekomenduojama dėvėti kompresines kojines kaip venų ligų profilaktikos ar gydymo priemonę.  Kojinių paskirstytas spaudimas (didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėjantis kylant į viršų) stimuliuoja kraujotaką, padeda kraujui sugrįžti į širdį, apsaugo nuo kojų tinimo bei venų trombų susidarymo. Kompresinė terapija sustabdo ligos progresavimą, mažina komplikacijų riziką.

Kompresinės kojinės būna įvairių ilgių, modelių, spalvų, jos skirstomos į skirtingas kompresines (suspaudimo) klases ir paskirtis. Profilaktinės kojinės yra lengvesnio suspaudimo nei gydomosios – gali būti 140 denų, 330 denų ar apspaudimas iki 18mmHg. Jas gali dėvėti vyrai ir moterys. Lengvas profilaktinių kojinių spaudimas ties čiurna palaiko apsauginę kojų venų funkciją, padeda išvengti patinimo, maudimo, nuovargio po ilgo stovėjimo ar sėdėjimo. Gydomosios kompresinės kojinės ties čiurna yra stipresnio suspaudimo nei profilaktinės. Pagal suspaudimą jos dar skirstomos į 4 kompresines klases: 1 kompresinė klasė: 18 - 21 mmHg, 2 kompresinė klasė: 23 - 32 mmHg, 3 kompresinė klasė: 34 - 46 mmHg, 4 kompresinė klasė: ≥ 49 mmHg. Pirmosios gydomosios klasės kojines gali naudoti profilaktiškai padidintą rizikos grupę turinčios moterys (nėščiosios, turinčios antsvorį ir didelę paveldėjimo riziką, geriančios kontraceptikus ir rūkančios). Antros – ketvirtos kompresinės grupės  kojinės skiriamos esant ryškiems pakitimams.

Specialistų individualiai parinktos kojinės ar pėdkelnės suteikia galimybę atsikratyti ne tik kosmetinių problemų, bet tampa ir profilaktine, gydomąja priemone esant venų išsiplėtimui. Nelaukime, kol kojas negrįžtamai sužalos susiraizgiusių venų voratinklis, kuris ne tik atima kojų grožį, sukelia skausmą ir kitus nemalonius pojūčius, bet ir ima grasinti mūsų sveikatai, o  kartais netgi gyvybei. 

UAB “IDEMUS” SKELBIA AKCIJĄ SIGVARIS KOMPRESINĖMS KOJINĖMS – PERKI 2 PORAS, TREČIĄ– GAUNI DOVANŲ!*

    *Perkant tris poras kompresinių kojinių, pigiausią porą gausite dovanų.

Kompresinių kojinių akcija vyksta iki birželio 10 dienos šiose parduotuvėse:

  • Šiuolaikinė ortopedijaViršuliškių g. 34, Vilnius, +370 612 33 888
  • “Sveikatos stotelė” Vytauto g. 24, Vilnius, +370 612 00 888

UAB IDEMUS – Šiuolaikinėje ortopedijoje konsultuoja patyrę Lietuvos kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje sužinoti galite: Kraujagyslių chirurgų konsultacijos Vilniuje

Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt