Kojų edema. Kaip atpažinti laiku ir padėti sau?

/ 2021-05-25

Sveikos kojosTarp visų ląstelių, išskyrus kraujagysles, cirkuliuoja tarpląstelinis skystis. Tarp kraujo ir tarpląstelinio skysčio kapiliarų pagalba vyksta medžiagų apykaita. Edema – tai aiškiai matomas patinimas, kurį sukelia tarpląstelinio skysčio susikaupimas audiniuose. Edemos gali atsirasti:

- Dėl raumenų – venų pompos nusilpimo. Tokiais atvejais kraujas užsistovi, kraujagyslėse didėja spaudimas ir skysčiai ima kauptis audiniuose. Pradžioje edemos atsiranda čiurnų srityje, o vėliau gali išplisti aukštyn į blauzdų sritį.

- Dėl hipoproteineminės edemos. Esant mažam baltymo kiekiui, sumažėja skysčio difuzija į limfinę ir kraujagyslių sistemą, didėja vandens kiekis tarpląsteliniuose tarpuose.

Edemos gali atsirasti dėl įvairių ligų, patologinių būklių. Esant širdies nepakankamumui būdingos edemos visame kūne, o ypač tose vietose, kurios yra žemiau širdies lygio. Ilgai stovint, edemos atsiranda kojose, gulintiems pacientams – kryžkaulio srityje, blauzdose.

Kompresinis gydymas

Kompresijos pagalba  sukeliamas spaudimas kojose, kuris plinta gilyn į audinius. Spaudimas iš išorės Kojų edemaneutralizuoja padidėjusį spaudimą kraujagyslėse. Edemos sumažėja, o širdies kraujotaka pagerėja. Svarbu, kad pacientas būtų fiziškai aktyvus, nes raumenų judesiai taip pat gerina veninio kraujo grįžimą į širdį. Kompresinės kojinės būna profilaktinės antitrombozinės ir medicininės gydomosios.

Profilaktinės antitrombozinės kojinės rekomenduojamos pacientams, siekiant sumažinti trombų ir embolų formavimosi rizikai, rekomenduojama prieš ir po chirurginių operacijų. Kompresinės kojinės gerina veninę kraujotaką. Stipriausias spaudimas dėvint kojines jaučiamas čiurnų srityje, o kylant į viršų spaudimas mažėja.

Gydomosios kojinės gerina kraujotaką sergant venų ligomis, esant venų kraujotakos sutrikimams. Gydomosios kompresinės kojinės skirstomos į 4 kompresines klases pagal individualų poreikį.

Dauguma pradedančiųjų dėvėti kompresines kojines jaučia nemalonų ir stiprų spaudimą, kojines sudėtinga apsimauti ir nusimauti, todėl pasirenkama nedevėti šio tipo kojinių. Svarbu pabrėžti, jog kompresines kojines dėvėti būtina ir ilgainiui kūnas prisitaiko prie kompresinių priemonių. Kompresinės kojinės apsimaunamos kiekvieną rytą, dėvimos dienos metu, o nakčiai nuimamos. Apmauti šias kojines padeda specialios guminės pirštinės arba kojinių užmovėjai, kurie yra kompaktiški, patogūs ir itin lengvai naudojami.

Būkime sveiki ir pasirūpinkime savo kojomis!

Mažėjantis

1-12 of 74

Mažėjantis

1-12 of 74

</div>

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt