Kokybiškos slaugos priemonės - pagalba ir slaugytojui ir ligoniui

/ 2015-08-20

Siekiant pagerinti slaugomo žmogaus sveikatos būklę, pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas sveikatos išsaugojimui, palaikymui ir stiprinimui. Slaugančio asmens pagrindinė funkcija – padėti asmeniui ir kuo greičiau grąžinti jį į visišką savarankiškumą, todėl būtina parinkti tinkamas, kokybiškas slaugos priemones. Šios priemonės ne tik palengvins slaugančiojo darbą, bet ir leis ligoniui pasijusti patogiai. Ligonių komfortą užtikrins čiužiniai nuo pragulų, piemonės kojinėms užsimauti, lazdelės daktams pakelti, dušo vonios reikmenys, tualeto įranga bei kitos priemonės slaugai.

 Dušo/vonios ir tualeto reikmenys

Slaugant ligonį atsižvelgiama į asmeninius higienos reikalavimus, įskaitant naudojimąsi tualetu. Turi būti patogus ir saugus tualeto kambarys, jeigu reikia – naudoti pagalbines priemones: basoną, antelę, tualetinę kėdę, tualeto sėdynę-paaukštinimą. Jei ligonis gali pats judėti, tai pirmiausia turi būti pritaikoma maudymosi aplinka - rekomenduojama įrengti specialius turėklus vonioje/tualete, naudoti asmens higienos įrangą (specialias voneles galvai plauti, vonios suoliuką, dušo kėdę). Gulinčiam ligoniui galvos plovimui rekomenduojama naudoti šampūno kepurę.

 Priemonės pragulų profilaktikai

Norint tinkamai slaugyti ligonį, reikia suteikti jo kūnui kuo patogesnę padėtį, o specialių volelių pagalba, grikių lukštų dubens srities pagalve bei grikių lukštų pagalvėlėmis kulnams, ji reguliariai keičiama. Tokiu būdu stebima, kad ligoniui nesusiformuotų pragulos, neišsivystytų kontraktūros, skausmo sindromas. Taip pat pragulų profilaktikai naudojamas čiužinys su kompresoriumi, kuris pagamintas iš tvirto PVC plastiko su oro tarpais, kurie yra cikliškai pakaitomis pripučiami. Tokiu būdu sumažinamas spaudimas tose vietose, kur gali susidaryti pragulos ir minimalizuojama odos pažeidimų galimybė.

 Pagalbinės priemonės

Kiekvienos ligos ar negalios atveju prireikia konkrečios slaugos įrangos. Bet kuria liga sunkiai sergančiam ligoniui labiausiai reikalingos tokios bendrosios priemonės, kurios skatintų ir didintų jų savarankiškumą: vaikštynė, neįgaliojo vežimėlis, ramentai, vaikščiojimo lazdelės, priemonės kojinių užsimovimui, dėžutė tabletėms (dienai, savaitei), lazdelė daiktams pakelti.


Lazdelė daiktams pakelti gali būti dviejų ilgių: 65 cm ir 80 cm. Su šia lazdele lengvai pakelsite daiktus nuo žemės be jokių pastangų ir nugaros varginimo. Priemonės, palengvinančios kojinių užsimovimą tinka žmonėms po klubo sąnario operacijų, esant nugaros skausmams, nusilpus rankų raumenims, sutrikus rankų smulkiajai motorikai. Dėžutė tabletėms taip pat gali būti kelių rūšių: vienai dienai, savaitei, arba su priminimo funkcija.

Parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ Viršuliškių g. 34 ir Vytauto g. 24 Vilniuje, bei internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti įvairių prekių ir priemonių slaugai, taip pat didelis reabilitacinių priemonių pasirinkimas. Sportuojantys žmonės gali įsigyti priemonių sportui, mankštai ir masažams bei įtvarų traumų gydymui ir profilaktikai. Didelis šveicariškų SIGVARIS kompresinių kojinių pasirinkimas.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite www.idemus.lt.

 Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt