Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis ortopedinį įtvarą

/ 2018-01-04

Daugelis iš mūsų per visą savo gyvenimą susiduriame su tokiomis problemomis kaip sąnarių, raumenų skausmai, nenumatytais atvejais patiriame traumas. Esant įvairioms traumoms, susirgimams dažniausiai reikalinga ortopedų-traumatologų konsultacija ir ortopedinės priemonės.

Atsiradus skausmams, patyrus traumas rekomenduojama kreiptis ortopedo traumatologo konsultacijai. UAB IDEMUS konsultuoja ir reikiamą gydymą paskiria aukščiausios kvalifikacijos gydytojai ortopedai-traumatologai. Gydytojų konsultacijos teikiamos iš anksto užsiregistravus. Vaikų ortopedų konsultacijos vyksta Viršuliškių g. 34 ir Vytauto g. 24, o suaugusių ortopedai konsultuoja Viršuliškių g. 34. Įvertinę pacientų būklę, nusiskundimus gydytojai pataria kokius ortopedinius įtvarus pasirinkti. Norime Jums pateikti bendras rekomendacijas prie kokių traumų, sužalojimų, kokio tipo įtvarą reikėtų rinktis. Tinkamai parinkti įtvarai saugo sąnarį, apriboja judesių amplitudę, mažina raiščiams, sąnariams ar sausgylėms tenkantį krūvį, be to, šildo.

Kai reikia imobilizuoti riešą potrauminiu periodu, skausmo ar tinimo atveju, esant nestabilumui yra rekomenduojami riešo įtvarai, turintys aliuminį delno sutvirtinimą. Šie įtvarai imobilizuoja, stabilizuoja ir palaiko riešo sąnarį. Esant lengvam riešo nestabilumui, traumų profilaktikai sportuojant ir darbinėje veikloje, kai apkraunamas riešo sąnarys rekomenduojami elastiniai arba neopreniniai riešo įtvarai.

Neretai pasitaiko peties sąnario išnirimas, ypač jei krentama ant ištiestos rankos. Kai gydytojas atstato išnirusį sąnarį, rekomenduojama fiksuoti ranką Dezo tipo įtvaru, kad būtų apribojami judesiai per peties sąnarį. Krentant ant ištiestos rankos ar ant peties sąnario, gali lūžti raktikaulis. Ši trauma labai skausminga ir pavojinga. Patyrus tokią trauma reikia kuo skubiau fiksuoti raktikaulį įtvaru, kuris suteikia optimalų ir patogų spaudimą.

Patempus čiurnos ir kelio sąnario raiščius, sausgysles, esant sumušimams, mėlynėms gali prireikti įtvaro kelioms dienoms ar savaitei. Potrauminiu periodu būtina fiksuoti čiurnos sąnarį įtvaru, kuris suteikia stabilumo. Tam yra reikalingas specialus įtvaras su plastikiniais šoniniais sutvirtinimais arba elastinis įtvaras, kurį galima užvynioti aštuoniuke. Sporto metu, norint išvengti čiurnos sąnario traumos ir esant padidintam krūviui, rekomenduojama užsidėti elastinį čiurnos įtvarą, kuris leidžia sąnariui judėti bei suteikia stabilumo.

Esant kelio sąnario traumai dažnai pažeidžiamas meniskas, plyšta raiščiai. Šie sužalojimai taip pat būna sunkūs, prireikia ilgalaikio gydymo bei kelio sąnario imobilizavimo. Po sunkių traumų ar lūžių dedamas kojos imobilizatorius, kuris imobilizuoja ir išlaiko visą koją vienoje pozicijoje. Esant sąnario skausmams, įgytam raiščių nestabilumui rekomenduojamas įtvaras su metaliniais šoniniais lankstais. Toks kelio įtvaras suteikia kelio sąnariui stabilumo. Elastiniai kelių įtvarai rekomenduojami esant lengviems kelio sužalojimams, sumušimams, patempimams, kai reikia švelniai prilaikyti pažeistą ar skaudamą sąnarį.

Parduotuvėse „Šiuolaikinė ortopedija“ Viršuliškių g. 34, Vytauto g. 24, Vilniuje ir internetinėje parduotuvėje www.idemus.lt galite įsigyti elastinių ir neopreninių įtvarų, gydomųjų ir profilaktinių priemonių kojoms prižiūrėti, sportinių kojinių, aukštos kokybės kompresinių kojinių SIGVARIS venų ligų gydymui ir profilaktikai, prekių nėščiosioms, įvairių priemonių reabilitacijai, sportui, sveikatingumui bei komfortui.

UAB IDEMUS – konsultuoja patyrę Lietuvos vaikų ir suaugusių ortopedai-traumatologai, kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai). Plačiau apie konsultacijas Vilniuje ir kituose miestuose sužinoti galite: www.idemus.lt.

Straipsnio autorė: Ortopedė-technikė Aistė Lidžiuvienė

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt