Krepšinio traumos: prevencijos priemonės

/ 2023-07-04

Vasara įsibegėjo ir lauko krepšinio sezonas tapo viena mėgstamiausių veiklų lauke. Krepšinis yra ne tik mėgstamas žiūrėti, bet ir labai populiari visų amžiaus grupių sporto šaka. Krepšinis reikalauja greitų ir tvirtų judesių, šokinėjimo, bėgimo ir kitų įgūdžių. Krepšinyje traumos yra labai dažnos, bet galime nuo jų apsisaugoti.

Ar žinojote, kad įtvarai kaip prevencinė priemonė yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite dėvėti, kad išvengtumėte traumų krepšinio sezono metu? Straipsnyje rasite, kodėl įtvarai yra viena iš veiksmingiausių traumų prevencijos priemonių ir kokius įtvarus rinktis žaidžiant krepšinį.

Kaip įtvarai padeda išvengti traumų?

Įtvarai gali būti skirti palaikyti tiek čiurnos, tiek kelio sąnarius tam, kad jie išliktų stabilūs aktyvaus žaidimo metu. Dauguma žmonių sportuodami nesiryžta išbandyti įtvarų, nes įtvarai dažnai atrodo dideli, sunkūs ar ribojantys judesius. Nors rinkoje galima rasti ir tokio pobūdžio įtvarų po įvairių traumų ar operacijų, sportui skirti įtvarai įprastai yra minkšti, patogūs ir pralaidūs orui.

Pristatome jums populiariausius kelio įtvarus, kuriuos dėvint galima aktyviai sportuoti ir jaustis saugiai. Apie įtvarų svarbą susirūpinama tik patyrus traumą, tačiau kelio įtvarą dėvėti reikėtų visiems intensyviai sportuojantiems, dirbantiems ir aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms.

Tamprus girnelės įtvaras Thuasne
Elastinis kelio įtvaras su šoniniais sutvirtinimais Thuasne
Elastinis kelio įtvaras Orliman
Pristatome jums populiariausius čiurnos įtvarus, kuriuos dėvint sportuojama aktyviai ir saugiai. Įvairių pluoštų ir tipų patyrusių gamintojų Orliman, Thuasne ir kitų įtvarai stabilizuoja, šildo, suteikia kompresiją, palaiko sąnarį, taip padėdami greičiau pasveikti ir mažindami traumų riziką.
Tekstilinis čiurnos įtvaras Thuasne
Tekstilinis čiurnos įtvaras Orliman
Neopreninis čiurnos įtvaras Orliman

Kas rizikuoja susižaloti?

Dažnai manoma, jog stiprios traumos pasitaiko ir užklumpa tik aukščiausio lygio profesionalius žaidėjus: aktyvaus krepšinio metu yra didesnė rizika susižeisti ar patirti įvairias traumas. Ši nuomonė klaidinga, nes traumas gali patirti kiekvienas, užsiimantis bet kokia fizine veikla: aktyviai leidžiantis laisvalaikį, besidarbuojantis ar užsiimantis mėgėjišku sportu asmuo. Pagrindinis būdas išvengti bet kokių sužalojimų yra atlikti tinkamus tempimo pratimus ir dėvėti profilaktinius, sportinius įtvarus sporto metu. Reikia pasirūpinti raumenimis ir sąnariais, įskaitant tinkamus apšilimo ir po treniruotės privalomus pratimus.

Čiurnos ir kelių patempimai yra dažniausiai pasitaikančios krepšininkų traumos, kurios gali nutikti bet kuriuo sezono metu. Vasarą leidžiamas laikas lauke ir lauko aikštynuose sportuojant šios traumos dažnos dėl ne visada tinkamos paviršiaus dangos ir kitų svarbių aspektų. Leidžiant laisvalaikį aktyviai ne visada pasirūpiname pilnaverčiu kūno, raumenų ir sąnarių poilsiu, o tai daro įtaką galimoms traumoms ateityje. Dauguma krepšinio traumų įvyksta žaidėjo čiurnose ir keliuose dėl staigaus svorio poslinkio, greito ir veržlaus posūkio judesio, leidžiantis pašokus ar net kritimo.

„Šiuolaikinės ortopedijos“ centruose galite rasti aukščiausios kokybės įtvarus profilaktikai, precencijai, po traumų ar operacijų. Tikime, kad įtvarai neturėtų trukdyti jūsų sportiniam progresui ar gyvenimui, o tik palaikyti ir apsaugoti nuo traumų. Įtvarai sukurti atsižvelgiant į šiuolaikinį aktyvų žmogų ir jo gyvenimo būdą: įtvarai skirti bet kokio tipo sportininkams ar mėgėjams.

« Atgal
Pagalba telefonu
+370 (659) 02035
 
Pagalba el. paštu
uzsakymai@idemus.lt